Nitownica pneumatyczna BETA 1946T

019460021

  • szt.
  • Cena netto: 771,12 zł 948,48 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Zamówienie wysyłamy kurierem.

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Specyfikacja techniczna Nitownicy

 
Siła ciągnięcia 9.000 N
Skok ?16 mm
Średnica nita maks. Stal nierdzewna ? 4,8 mm
Wlot powietrza 1/4" GAS
Ciśnienie robocze 6,2 Bar
Zalecana średnica przewodu (?) 8 mm
Zużycie powietrza 2,0 l/cykl
Waga 1,7 kg
 
  • Lekka, dobrze wyważona i łatwa w obsłudze,
  • Wyposażona w wymienne końcówki do nitów 2,4 -3,2 - 4,0 - 4,8 mm ze stali, stali nierdzewnej, aluminium i miedzi,
  • Wyposażona w system identyfikacji rozmiaru nita na spodzie cylindra powietrza i pojemnik na zerwane rdzenie,
  • Uchwyt pokryty gumą,
  • System identyfikacji rozmiaru nita

Nitownica pneumatyczna BETA 1946T


Profesjonalna nitownica pneumatyczna to narzędzie mocno podnoszące wydajność i wygodę pracy. Takie urządzenie sprawdza się przede wszystkim w sektorze przemysłowym jako narzędzie specjalistyczne, chociaż nie jest to regułą. Nitownica na powietrze fantastycznie nadaje się również do użytku hobbystycznego przez zapalonych domowych majsterkowiczów. Nitownica pneumatyczna wykorzystuje sprężone powietrze do montażu nitów zrywalnych. Działa ona podobnie jak ręczne narzędzia do wbijania i zrywania nitów, z tą różnicą, że nitownica na sprężone powietrze jest dużo szybsza, wygodniejsze i bardziej precyzyjna.
 
Nasza nitownica pneumatyczna do nitów stalowych wyróżnia się tym, że jest lekka, dobrze wyważona i bardzo wygodna w trzymaniu. Dzięki temu praca jest przyjemniejsza i łatwiejsza. O komfort użytkowania nitownicy dba też specjalny gumowy uchwyt. Nitownica na powietrze posiada wymienne końcówki do nitów 2,4 ? 3,2 ? 4,0 ? 4,8 mm ze stali, stali nierdzewnej, aluminium i miedzi. Narzędzie wyposażono również w system identyfikacji rozmiaru nitu na spodzie cylindra powietrza. Nitownica pneumatyczna posiada też pojemnik na zerwane rdzenie.


Nitownica do nitów stalowych ? jak używać?


Korzystanie z nitownicy nie jest skomplikowane, zawsze jednak zalecamy najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nasza nitownica pneumatyczna wymaga zasilania czystym powietrzem, pozbawionym skroplonej wody. Maksymalne ciśnienie zaś powinno wynosić 6.2 bar mierzonego przy wlocie powietrza. Zbyt wysokie ciśnienie lub nadmierna wilgotność mogą bowiem znacząco skrócić czas eksploatacji narzędzia pneumatycznego.
 
Przed rozpoczęciem pracy należy pamiętać o dopasowaniu dyszy odpowiedniej do rozmiaru i typu nitu. Kiedy nitownica pneumatyczna będzie już właściwie przygotowana, możemy ustawić nit w dyszy i naciskać na dĽwignię uruchamiania aż do uzyskania obcięcia gwoĽdzia nitu. Okresowo zaleca się czyszczenie zacisków, by usunąć ewentualne osady i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie narzędzia.